Дурловски: Секој крај е ваков, полицијата против народот!

t

Јавноста е ужасната од денешната полициска бруталност пред Собранието на Република Македонија.

На видеото објавено од Инфомакс се гледа како полицаец брутално тепа младо момче, кое според нашиот репортер не ни било дел од протестот, туку одел кон работното место.

Момчето во еден момент не можеше да дише, а од толпата народ се слушаа пискотници поради страв дека полицаецот ќе го убие момчето!

Пејачот Игор Дурловски реагираше на неговиот Фејсбук профил.

“Секој крај е ваков.

Полиција против народ!”, напиша Дурловски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Пораката која го преплави фејсбук: Политички…

Мастро Дурловски со активизам за праведна држва…

Дурловски им порача: Строфата со Јане, Гоце,…

Оперскиот пејач, Игор Дурловски кој беше дел…