Објавено на:

Дeдo co шипka гo прeтeпaл внyкoт и бaбaтa: 6-гoдишниoт внyк пoчинaл oд пoврeдитe

t

Почина 6-годишното момче кое беше претепано со метална цевка од неговиот дедо во Монтана, Бугарија. Во многу тешка состојба е бабата на детето, која исто така била претепана. Таа е сместена на одделот за интензивна нега во болница опасна по живот во градот.

Нападот се случил во стан во станбената населба Младост, каде живеело постарото семејство. 6-годишниот внук бил на гости кај бабата и дедото за празниците. По семеен скандал, дедото почнал да ги тепа сопругата и детето. Момчето било однесено во болницата во Монтана во кома со голема загуба на крв.

По претепувањето, 66-годишниот маж се обидел да избега со својот автомобил и се самозапалил. Тој е спасен и сместен во „Приогов“ со изгореници од 30%. Неговиот автомобил целосно изгорел. Сепак, сè уште е нејасно што ја предизвикало неговата суровост.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Авионот на Лавров ја заобиколил Бугарија

Дипломатскиот скандал се продлабочува поради учеството на…

ЛАВРОВ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА! Бугарија го отвори…

Бугарија го отвори својот воздушен простор со…

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…

Бугарија ќе испрати 100 оклопни транспортери во…

Бугарскиот парламент го усвои предлог-законот за бесплатна…

Две лица загинаа во несреќи поради силниот…

Две лица загинаа како последица на силниот…