Објавено на:

Еве какво време не очекува денес

t

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност поголема во северните делови и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до -2, а максималната од 9 до 16 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне до 14 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД загрижени поради потенцијална нестабилност на Западен…

Амбасадорката на САД во НАТО, Џулиен Смит,…

Не гледај што правам, слушај што зборувам:…

Со жалење можеме да констатираме дека советничката…

Германските власти до граѓаните: Штедете го плинот,…

Германските власти ги повикуваат граѓаните да се…

(Видео) Апсење во Македонија: Сузбиена криминална група…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Трајановски до советниците од ВМРО-ДПМНЕ: Каде што…

Советникот во Советот на Град Скопје, од…