Објавено на:

Еве какво време не очекува денес

t

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност поголема во северните делови и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до -2, а максималната од 9 до 16 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне до 14 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарската еврокомесарка ѝ се налути а Холнандија:…

Бугарската еврокомесарка, Марија Габриел, ја коментираше одлуката…

Патници доживеале хорор на пат од Скопје…

„Не заспивајте, да не треба да кршиме“,…

МВР го најде осомничениот за кражбата на…

По преземени мерки и активности, вчера во…

УЈП во октомври потрошила 28 проценти помалку…

Управата за јавни приходи (УЈП) во октомври,…

На Британците им се смачи: Да се…

На Албанците треба да им се забрани…