Објавено на:

Еве какво време не очекува денес

t

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во крајните северозападните делови ќе има локален дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 16 до 21 степен.


Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен југоисточен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 20 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не можете да кажете дека сте биле…

Не можете да кажете дека сте биле…

Абазовиќ ќе ја посети Македонија: Црногорскиот премиер…

Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска…

(Видео) Хорор: Украинските бегалци во Бугарија се…

Украинските бегалци во Бугарија се исфрлаат од…

Паѓа одбраната на Северодоњецк: Нова група украински…

Четворица војници на вооружените сили на Украина…

Авторката на романот „Како да го убиете…

Љубовна романсиерка која го напиша роман насловен,…