Објавено на:

Еве какво време не очекува денес

t

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во крајните северозападните делови ќе има локален дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 16 до 21 степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен југоисточен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 20 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Едно кажува МНР на Милков, а друго…

Министерството за надворешни работи, во врска со…

Малолетничка се фрлила од прозор од Клиниката…

A.Ш. родена 2006 година денеска се фрлила…

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…