Објавено на:

Еве какво време не очекува денес

t

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во крајните северозападните делови ќе има локален дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 16 до 21 степен.


Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен југоисточен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 20 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КОВАЧЕВСКИ ЌЕ ГО МЕНУВА УСТАВОТ ЗА ДА…

Премиерот Димитар Ковачевски за трите предлози на…

Во францускиот предлог за преговорите со ЕУ…

Професор д-р Елка Јачева-Улчар, научен советник во…

Мицкоски се откажува од предвремени избори, ако…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата…

Ако не ги „расчистат“ работите во коалицијата,…

Дали ќе излезе или не од владејачката…

Чист Македонски Јазик? Чиста Лага!

Во изминативе денови, македонските политичари како Пендаровски,…