Објавено на:

Еве какво време не очекува за викендов

t

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд.

Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.


Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Времето во недела на први мај ќе биде променливо облачно, а како и вообичаено за овој ден ќе врне и дожд.

Слично време не очекува и во понеделник кога е споен викенд и неработен ден во земјава.

И додека ни доаѓа големо разочарување за 1 мај и споениот викенд, речиси за време на целиот месец ќе имаме малку дожд, малку облаци и малку сонце.

Сепак, највисоката температура според страната „Accuweather“ се очекува на крајот од месецот кога истата ќе изнесува максимални 28 степени.

Еве ја целата временска прогноза за месец мај:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еве кој бара да го прифатиме францускиот…

Сегашниот претседател на Европскиот совет Шарл Мишел…

Како пред референдумот – пак се јави…

Северна Македонија повторно се наоѓа пред клучен…

ПОЧИНАА 2 ЛИЦА: Регистрирани 355 нови случаи…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Михајловски: Не е точно дека не можеме…

Не е точно дека не можеме да…

Таравари за пукањето вчера: Што има да…

Арбен Таравари од Алијанса на Албанците во…