Објавено на:

Еве кој бара да го прифатиме францускиот предлог: Мишел не го сакаа ниту во неговата Белгија

t

Сегашниот претседател на Европскиот совет Шарл Мишел кој дојде да ги убедува Македонците да го прифатат францускиот предлог беше избркан од позицијата премиер на Белгија откако белгиска влада се зафати со прашањето за миграцијата.

Мишел во 2018 година беше принуден да му понуди оставка на кралот на Белгија, Филип, откако Социјалистичката партија, со поддршка од Зелените, предложи гласање за недоверба на неговата администрација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

“Обединети за Македонија” за рамковната прослава: Со…

Како што велат оттаму, тие отсекогаш сметале…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…