Објавено на:

Европа ги исклучи руските банки од меѓународниот платен систем

t

Германска влада: Сите руски банки кои се санкционирани, а потенцијално и другите руски банки – ќе бидат исклучени од меѓународниот платен систем SWIFT.

Русија ги ограничи летовите на авиокомпаниите од Летонија, Литванија, Словенија и Естонија, објави руската агенција за воздушен сообраќај Росавијација.
Земјите-членки на ЕУ ќе го затворат својот воздушен простор за руските авиони, јавува германската телевизија АРД, повикувајќи се на неименувани извори.


Не е прецизирано кога забраната би можела да биде воведена.
Оваа мерка досега ја воведоа Бугарија, Велика Британија, Летонија, Литванија, Полска, Романија, Словенија, Чешка и Естонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој…

Објавена снимка од тунелот од кој на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Министерство за одбрана на Русија: Од почетокот…

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија.…

Русија размислува да ги замени борците од…

Руските власти ќе ја проучуваат опцијата за…

Дибиров: Сигурно во Вардар ќе ја завршам…

Тимур Дибиров неодамна го продолжи договорот со…