Објавено на:

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина ги изеде резервите!

t

Британија и Франција веќе објавија дека им се речиси празни резервите на муниција и оружје откако истото го испратија во Украина, Германија е под удар на јавноста по објавите дека магацините за оружје им се речиси празни а индустријата нема кпацитет да ги пополни на кус рок од неколку години.

„За време на Студената војна, армијата во секое време беше подготвена за битка во рок од неколку часа. Сега, Путин треба да не предупреди пет или десет години однапред за ненадеен руски напад за да се справиме со тоа. Ова не е добро. Ова е длабоко разочарувачки“, изјави пензионираниот генерал Сер Ричард Баронс за Daily Mail.

Според него, состојбата на британската армија толку многу се влошила поради кратењето на финансирањето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пашинјан: Нема да поднесам оставка

Во никој случај нема да поднесам оставка,…

Западни медиуми: Украина наиде на одбрана каква…

Во текот на контраофанзивата Украина се соочи…

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЗАТНАТИ НОСОВИ; Галеника со…

Непријатното чувство од затнат нос влијае на…

Пендаровски: Најитната задача на Советот за безбедност…

Најитната задача на Советот за безбедност е…

(Видео) Голема полициска акција на Скопска Црна…

Во голема полициска акција на Скопска Црна…