Објавено на:

Европскиот Парламент забрани влез за руски и белоруски дипломати во неговите простории

t

Европскиот парламент од денеска им забрани на дипломатите од Русија и од Белорусија да влезат во просториите.

-Од денеска на дипломатскиот и владиниот персонал на Русија и Белорусија им е забранет влез во просториите на Европскиот парламент“, напиша Роберта Мецола на Твитер.

„Во Домот на демократијата нема место за оние кои бараат да го уништат демократскиот поредок“, додаде претседателката на Европскиот парламент.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жртви би биле 5 милијарди луѓе: Кој…

Кои земји би можеле да ја преживеат…

Русите масовно купуваат имоти во Турција

Двојно е зголемен бројот на имоти во…

Финска драстично го намалува бројот на издадени…

Финска, од 1 септември, ќе го ограничи…

Латвија “си игра со оган”: Нема продолжување…

Летонските власти нема да ги продолжат дозволите…

Макрон повика Русите да ја напуштат нуклеарната…

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски…