Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар предупреди на нови земјотреси!

t

„Во следните часови и денови може да се случат последователни земјотреси. За ваша безбедност, држете се подалеку од оштетените области. Бидете внимателни и следете ги информациите на државните органи“, се вели во предупредувањето на ЕМСЦ.

Бројни граѓани од Требиње, Зеница, Мостар и Сараево истрачаа на улиците. Од јачината на потресот се’ се тресеше речиси една минута, а граѓаните кои живеат на повисоките катови пријавуваат дека им паѓале предмети од силниот потрес, објави Аваз.


Според податоците на Евромедитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот во 23.07 часот бил со јачина од 5,7 степени по Рихтер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Припадник на Волците со порака до…

На социјалните мрежи с епојави видео на…

(Фото) Апасиев: СДС ја инструментализира тајната полиција…

Пратеникот во македонското Собрание и лидер на…

УЧК по улици ви парадира и не…

Ситуацијата пред Собранието на РМ денска ескалираше…

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…