Објавено на:

Егоров го доби репесажот и донесе бронза за Македонија на МИ!

t

Македонија освои уште еден медал во борење на Медитеранските игри во Алжир. Владимир Егоров го доби репесажот и ја грабна бронзата.

Егоров во категоријата до 65 килограми несреќно загуби од Хафез од Египет, но затоа што тој влезе во финале, македонскиот претставник доби шанса да се бори за бронзениот медал.

Во репесажот, Владимир Егоров беше надмоќен во однос на домашниот борач Абделхак Хербаче, кого го совлада со 7-2.

Вториот медал за Македонија го има Магомедгаџи Нуров, кој е во финалето на турнирот во борење и ќе се бори за златото со Актурк од Турција.

Извор: gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…