Објавено на:

Еден од најблиските луѓе на Путин: Специјалната воена операција на Русија во Украина наскоро ќе заврши!

t

Меѓу затворениците во Украина има војници од земјите на НАТО, изјави заменик-шефот на комисијата за надворешни работи на „Единствена Русија“, Андреј Климов.

„Веќе имаме затвореници, а меѓу нив има и војници од земјите на НАТО, сето тоа ќе го покажеме кога ќе спроведеме судски постапки и целиот свет ќе види што навистина се случило“, рече тој.

Специјалната воена операција на Русија во Украина наскоро ќе заврши, нема да ја одложуваме, изјави заменик-шефот на комисијата, Климов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ: Над 500 лица…

Европол уапси 566 лица и заплени над…

Републиканците најавија гласање на импичмент за Бајден

Републиканците во Претставничкиот дом на САД во…

Јакимовски за тушот од О’Брајан за Мицкоски:…

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на Фејсбук…