Објавено на:

Еден од најблиските луѓе на Путин: Специјалната воена операција на Русија во Украина наскоро ќе заврши!

t

Меѓу затворениците во Украина има војници од земјите на НАТО, изјави заменик-шефот на комисијата за надворешни работи на „Единствена Русија“, Андреј Климов.

„Веќе имаме затвореници, а меѓу нив има и војници од земјите на НАТО, сето тоа ќе го покажеме кога ќе спроведеме судски постапки и целиот свет ќе види што навистина се случило“, рече тој.


Специјалната воена операција на Русија во Украина наскоро ќе заврши, нема да ја одложуваме, изјави заменик-шефот на комисијата, Климов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Барајте алтернатива- Блокиран влезот на Скопје:…

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања…

Метео: Сончево и многу топло време денеска…

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и…

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Захариева: Западот го дели светот на оние…

Западните земји се уште имаат колонијален однос…