Објавено на:

Едно лице загина, а 12 се повредени во експлозија на бомба што се случи доцна синоќа во Карачи

t

Едно лице загина, а 12 се повредени во експлозија на бомба што се случи доцна синоќа во Карачи, соопшти локалната полиција. Инцидентот се случува само две недели по самоубиствениот бомбашки напад на пакистанска сепаратистичка група, во кој загинаа четири лица во истиот град.

– Првичната истрага покажува дека експлозивот бил поставен во мотор кој бил паркиран во близина на контејнер за ѓубре, изјави локалниот полицаец Сајад Кан.

Целта на нападот сè уште не е соопштена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку сиромашните осиромашуваат, толку богатите се богатат:…

Секој десетти човек во светот е гладен,…

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…

Како да живееме во племе: Скопјанец му…

Пензионер се заканувал со секира кон сограѓанин,…

(Видео) Апасиев им ја зема “флашката” од…

На отварање на македонскиот клуб во Благоевград…