Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој на 20 мај се предадоа украинските војници од фабриката Азовстал

t

Објавена снимка од тунелот од кој на 20 мај се предадоа украинските војници од фабриката Азовстал.

Снимачката екипа влегла во фабриката од истата страна како и припадниците на баталјонот „Азов“.

Видеото можете да го погледнете во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шолц бара светот да се обедини околу…

Германскиот канцелар Олаф Шолц остро ја нападна…

Лавров удри по ЕУ: Нацистите ќе влезат…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, предлага…

Трансџендер портпаролот на територијалната одбрана на Украина…

Трансџендер портпаролот на територијалната одбрана на Украина…

Кадиров “воскресна”: Жив и здрав сум!

На официјалниот Телеграм канал на чеченскиот лидер,…

Шојгу: Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа…

Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко…