Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој на 20 мај се предадоа украинските војници од фабриката Азовстал

t

Објавена снимка од тунелот од кој на 20 мај се предадоа украинските војници од фабриката Азовстал.

Снимачката екипа влегла во фабриката од истата страна како и припадниците на баталјонот „Азов“.


Видеото можете да го погледнете во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите го окупираја Северодонецк, објави градоначалникот

Руските сили сега го контролираат Северодонецк во…

Руските трупи во Лисичанск: Се водат улични…

Руските и проруските сили влегле во Лисичанск…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…

Кличко од Али Екпрес: Му се јавувал…

Според портпаролката на Гифи, Лиза Фрихс, првите…

Украинска армија: „Масовно“ бомбардирање од Белорусија врз…

Северниот пограничен регион на Украина Чернигов беше…