Ексклузивно: Македонец од Киев вечерва во Тешки муабети

t

Во денешното издание на емисијата „Тешки муабети“ со Милош Милошевски и Јанко Илковски на Инфомакс, ексклузивно, ќе зборуваме со Македонец од Киев, за ситуацијата во Украина, по ескалацијата на руско украинската криза.

Следете нѐ во живо на фејсбук во 21 часот


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина има недостиг на лекари, бројот на…

Неколку дена по руската инвазија, Јарослав Бохак,…

Заменик министер од ДНР: Нема размена за…

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на…

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Германија ќе испорача 15 “Гепарди” во Украина

Германија во јули ќе и ги испорача…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…