Експресно осуден Алабаковски: Да беше функционер што украл милиони ќе му застареше делото

t

Пејачот Ламбе Алабаковски вчера беше осуден на шест месеци условна казна поради опожарувањето на бугарскиот културен клуб “Ванчо Михајлов” во Битола.

На социјалните мрежи се појавија бурни реакции во врска со одлуката на судот.

– Алабаковски експресно осуден на шест месеци условна казна за палење фашистички клуб.

Да беше функционер што украл милиони државни пари или фалсификувал избори, судот на режимот ќе му ја укинеше пресудата или ќе го застареше делото.

#Квинслинзи, напиша Јована Мојсоска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Никој не може против народот: Ламбе е…

Истече притворот за македонскиот поп пејач Ламбе…