Објавено на:

Ердоган е јасен: Не поддржуваме влез на Шведска и Финска во НАТО

t

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, на прес-конференција по разговорот со претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, порача дека официјална Анкара и понатаму останува на ставот дека не го поддржува влезот на Шведска и Финска во НАТО.

Шведската телевизија емитуваше интервјуа со водачите на терористичките групи. По такво нешто не можеме да кажеме дека се добредојдени во НАТО. Истото важи и за Финска – истакна турскиот претседател.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…