Објавено на:

Ердоган: Не може да се има доверба во западот

t

Турските медиуми пишуваат дека претседателот Реџеп Тајјип Ердоган покажа реакција против базите коишто Соединетите Американски Држави (САД) ги формираат во Грција. Претседателот Ердоган запраша: „Кога ги прашуваме ‘Зошто ги формиравте тие бази’ нивниот одговор е многу смисловен; Велат ‘Против Русите’. Па добро, велите ‘Против Русите’, што направивте против Русите во Украина, дали можевте да застанете покрај Украина, дали можевте да ѝ дадете поддршка на Украина? Се што велат е лага. Не може да се има доверба во овој Запад.“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курти вели: Блокадата на патиштата на северот…

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за…

Почина великанот на македонската архитектура Петар Муличковски

Еден од великаните на македонската архитектура Петар…

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од…

Руската централна банка денеска објави серија мерки…

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

ПОЖАРОТ КАЈ ФУРКА СЕ УШТЕ АКТИВЕН: Интервенираат…

Пожарот кај селото Фурка и браната Паљурци,…