Објавено на:

Жена од Росоман се скарала со сопругот па го нападнала со остар предмет

t

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци ја лишиле од слобода И.М.(27) од Росоман.

Како што информира МВР, таа по претходна вербална расправија со остар предмет нанела повреда на нејзиниот 32-годишен сопруг.


По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Хорор во Прилеп: Ја нападнал и расекол…

47-годишен прилепчанец ја нападнал со нож неколку…

Драма во Штип: Маж нападнат пред угостителски…

На 05.06.2022 во 06:30 часот Д.Т.(35) од…

Кумановец приведен откако физички ја нападнал својата…

Четириесет и осумгодишен кумановец вчера физички ја…

Вработени како обезбедување вршеле изнуда со мачета…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…