Жителите на Битола вознемирени: Во текот на ноќта регистрирани три земјотреси…

t

Нов земјотрес утрово беше почувствуван во Македонија, со јачина од 3 степени по Рихтер.

Неговиот епицентар е регистриран кај Лерин, во Грција, на 17 километри од Битола, и бил со длабочина од два километри.

Во текот на ноќта, имало уште два земјотрери во близина на Битола, од кои едниот со јачина од 3.1, а вториот со 2.8 по Рихтер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…