Објавено на:

Жител на Чегране нападнат додека вршел градежни работи

t

На 25.06.2022 во 08:09 часот во СВР Тетово С.И.(54) од с.Чегране, тетовско, пријавил дека околу 07:40 часот пред куќа каде вршел градежни работи во с.Чегране, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од М.С.(56).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…

(Видео) И после глумат жртви?! Бугарите скандираа…

Навивачите на Левски на натпреварот против Шкупи…