Забегано: НАТО лобист го повика НАТО повторно да го бомбардира Белград (Фото)

t

НАТО лобистот и провокатор Гунтер Фелингер со серија твитови го повикуваше НАТО да го бомбардира Белград поради инцидентот на Косово. Провокаторот од Австрија чија земја не е во НАТО и има неутрална политика, дури отиде до таму што неговите повици за уништување на Србија се граничеа со повици за геноцид над Србите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема НАТО за Украина, туку само патоказ

Блокот предводен од САД вети „интероперабилност“ -…

(Видео)Урнебесна монтажа, како Маск стана Србин?

„Имаше многу дискусии за тоа дали сум…

НАТО: Русија има огромна зимска залиха на…

Руските сили се подготвуваат за нови напади…

Москва: Примирје во Украина е малку веројатно…

НАТО се коцка со базичните интереси на…

Вучиќ: Домашни тајкуни и странски сили работат…

Одредени домашни и странски сили и тајкуни…