Забременила па се породила: Малолетник силувал малолетничка во Скопје

t

Кривична пријава против малолетник од Скопје, Споднесе ВР Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка, и против неговиот родител А.Д.(32) од Скопје и С.Д.(43), родител на малолетничката, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете”.
Во текот на април 2021, малолетниците се запознале и почнале невенчано да живеат заедно, при што малолетничката забременила и се породила. С.Д. и А.Д. се осомничени затоа што ја запоставиле нивната родителска грижа со тоа што им дозволиле на нивните малолетни деца да живеат во вонбрачна заедница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во бомбашки напад во Кабул е убиен…

Тој загинал во својот верски центар во…

Скопјанка претепана од сопругот

На 10.08.2022 во 01.50 часот 42-годишна жена…

Трамп повеќе од 440 пати се повикал…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повеќе од…

Србија ја укина забраната за извоз на…

Владата на Република Србија на денешната седница…

Ковачевски: Можност Македонија да биде мапирана од…

Во Република Северна Македонија првпат ќе се…