Завршил со тешки повpeди: 32 годишен работник пaднaл од скеле во Кисела Вода

t

На 25.12.2021 во 13,45 часот било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода од објект во изградба додека изведувал градежни работи од скеле паднал Ј.М.(32) од с.Стримница-тетовско и се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Митовски на лице место направи проверка…

Директорот на ЈП Водовод и канализација –…

Добро утро со Инфомакс: До кога ли…

Коле Неделковски е истакнат македонски поет и…

Чекај нè Европо: Тетово без најава остана…

Цело Тетово 6 часа немаше вода за…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…