Загина пилот: Се урна авион во Грција!

t

Во аероклубот во близина на грчкиот град Тива, претпладнево се урнал мал авион со еден мотор, а загинал пилотот, јави дописничката на МИА од Атина.

Причините за несреќата засега официјално не се познати, а според грчката државна телевизија ЕРТ, се појавил проблем при полетувањето.

Веднаш по падот, како што соопшти Противпожарната служба на Грција, интервенирале шест пожарникари со две возила, кои го извлекле безживотното тело на пилотот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Македонска народна музика ечи низ улиците…

Низ улиците на Солун ечи народна македонска…

АЈ НА ЗДРАВЈЕ ГРЧКО ВЕТО ЗА АЛБАНИЈА

Грчко вето за пристапните преговори на Албанија. …

Турција се подготвува за првиот лет на…

Анкара – Турција се подготвува да ја заврши…

Грчкиот премиер збесна откако Велика Британија ненадејно…

Атина изрази „навреденост“ од премиерот Риши Сунак…

Грците го прекинаа транспортот на руската нафта…

Група големи грчки бродски компании ги суспендираа…