(Видео) Заев како да се подготвува за избори: Да живее 17 мај, денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието

t

Поранешниот премиер на Македонија, Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави видео од протестите на 17 мај 2015 година.

„Нека е честит и вековит Денот на обединувањето за слобода, Денот на граѓанскиот глас, Денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието. Да живее 17 Мај. Да ја чуваме слободата. Да живеат граѓаните“, напиша Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не смее да се врати зависноста од…

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер…

Светските берзи во пораст, можеби ќе се…

На светските берзи минатата недела цените на…

Вучиќ му честиташе на Ѓоковиќ: Србите се…

Српскиот претседател Александар Вучиќ му ја честиташе…

(Видео) Ѓоковиќ се расплача: Бура од емоции…

Новак Ѓоковиќ ја прослави 10-тата титула во…

Османи: На Русија и одговара да ги…

Руската Федерација е еден од факторите на…