Заканувачка изјава на Курти? Од вчера ништо не е исто!

t

Премиерот на Косово, Албин Курти денеска говореше на комеморацијата за загинатиот полицаец Африм Буњаку. Рече дека Косово постапило претпазливо и во согласност со неговата западна ориентација.

Тој рече дека се поклонуваат пред портретот на Африм Буњаку и пред неговото херојско дело со чест и почит, како заложба за правда.

„Од вчера ништо не може да биде исто. Фактите излегоа пред нашите очи, пред меѓународната заедница, пред секој кој има храброст и волја да ја види вистината за регионот во кој живееме“, рече Курти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)Урнебесна монтажа, како Маск стана Србин?

„Имаше многу дискусии за тоа дали сум…

(Видео+Фото) Протести во Приштина, полицијата со шок…

Денес имаше демонстрации во Приштина. Полицијата се…

Вучиќ: Домашни тајкуни и странски сили работат…

Одредени домашни и странски сили и тајкуни…

Левица бара протестна нота од Османи до…

Претседавачот во заминување на ОБСЕ Бујар Османи,…

Петровска и Османи со протестна нота да…

Министерот за надворешни работи и претседавач на…