Објавено на:

Заменик министер од ДНР: Нема размена за заробените азовци – ќе кажат се!

t

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на заробените „азовци“.

„Никој никогаш нема да се промени – Украина лаже. Тие (заробените Азовци) ќе кажат сè: Од тоа како краделе малини, до како пукале деца во Мариупол. Тие се сведоци, учесници, извршители на воени злосторства. Сега со нив ќе се работи долга и скрупулозна“, изјави в.д. министер за информирање на ДНР, Данил Безносов.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден трофеј: Руските воздушни сили соборија…

Руските воздушни сили соборија украински авион МиГ-29…

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

Да ја прогласат за народен херој: Украинска…

Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала…

Друго е кога ќе се спомне Сармат:…

Украина веројатно нема да презема чекори за…

(Видео) Малку ги изненади: Шојгу им упадна…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу беше…