Објавено на:

“Заоѓање на нацизмот”: Донабс Пост ги претстави новите поштенски марки

t

Donbass Post претстави нови разгледници и поштенски марки.

Новите поштенски марки и разгледници го добија името „Зоѓање на нацизмот“.


Новата поштенска марка од денеска ќе може да се користи за плаќање комуникациски услуги.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Меѓународната на нозе – Ќе пандат…

Британските државјани Шон Пинер и Ејден Аслин,…

Хаос во Донбас: Нападнат конвој за новинари…

Дописникот на RT за малку избегна целен…

(Видео) “Врие” меѓународната заедница: Платеници од Британија…

ДПР ја заврши истрагата за кривично дело…

Џонсон: Путин бавно но опипливо напредува во…

Рускиот претседател Владимир Путин бавно но опипливо…

Ќе постои Украина или не: Борбата за…

Украина соопшти дека руските сили се обидуваат…