Објавено на:

Започна седницата на Советот за национална безбедност во Србија

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, претседава со седницата на Советот за национална безбедност, а причина е одлуката на Приштина да побара членство во меѓународната организација Совет на Европа.

На седниците во зградата на Генералниот секретаријат на Претседателот на Републиката присуствуваат министерот за одбрана Небојша Стефановиќ, министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ, министерот за рударство и енергетика Зорана Михајловиќ, претседателот на Собранието Ивица Дачиќ и други министри…

На седницата присуствуваат и началникот на Генералштабот на војската на Србија, Милан Мојсиловиќ и директорот на БИА, Братислав Гашиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…