Објавено на:

Започна телефонскиот разговор помеѓу Путин и Бајден

t

Американскиот претседател Џозеф Бајден и рускиот претседател Владимир Путин ги започнаа своите втори разговори овој месец, а на дневен ред се зголемените тензии околу Украина, соопшти Белата куќа.

Повикот, инициран од Путин, започна во 21.35 часот по средноевропско време.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарски експерт за Дејли мејл: Можен е…

Највисоките безбедносни функционери на Владимир Путин разбираат…

Бајден вели оваа пандемија не е завршена..

Оваа пандемија не е завршена. Денеска одбележуваме…

Покачување на цените на храната во САД:…

Поради постапките на Белата куќа, Американците се…

(Видео) Бајден бара начин како да извлече…

Во Украина се складирани 20 милиони тони…

Бајден расположен на вечерата со дописниците на…

Американскиот претседател Џо Бајден ги пофали новинарите…