Објавено на:

Заседава „другата меѓународна“: Закажан состанок на министрите за надворешни на Бразил, Русија, Индија, Кина и Јужна Африка

t

Кинеското МНР денеска соопшти дека преку видео-врска утре ќе се одржи состанок на министрите за надворешни работи на земјите од БРИКС.

„На маргините ќе се одржи и дијалог меѓу земјите од БРИКС и министрите за надворешни работи на други земји во развој“, изјави пред медиумите портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи Ванг Венбин.

БРИКС ја сочинуваат Бразил, Русија, Индија, Кина и Јужна Африка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Ако им треба помош на нашите…

Зборувајќи за време на државната посета на…

Еден гол му беше доволен на Интер…

Бранителот на пехарот во Купот на Италија,…

Заврши седницата на ИО на СДСМ: Еве…

(Интегрален текст од изјавата на Богданка Кузеска,…

(Видео) Грев е ова што ѝ го…

Грев е тоа што ѝ го прават…

(Видео) Ангелов ексклузивно за Инфомакс: На следните…

Доколку на наредните избори не добиеме 100%…