Затвореник од Турција предизвика пожар во затворот во Шуто Оризари!

t

Затвореник предизвикал пожар во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Станува збор за 23-годишен затвореник од Република Турција кој во текот на вчерашниот ден запалил два душеци од кревет и две ќебиња, соопшти МВР.

Вработени во затворот го изгаснале пожарот, а повредени лица нема.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема веќе да бегаат: Забетонирана дупката од…

Ова се просториите каде осудениците во Идризово…

Затвореник од Турција предизвика пожар во затворот…

Затвореник предизвикал пожар во затворот Скопје во…

Човечки коски и облека пронајдени во Оризари:…

Жител на кочанската населба Оризари вчера претпладне,…

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во…

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот…

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…