Затворете прозорци и не излегувајте ако не мора: Тетово, Гостивар, Кичево, Велес меѓу најзагадените градови во Македонија

t

Тетово, Гостивар, Кичево, Битола, Охрид денеска се меѓу најзагадените градови во Република Македонија.

Иако загадувањето во државата е значително намалено, овие градови се уште имаат голем процент на загаденост на воздухот.

Препораката за жителите на овие градови е да не излегуваат надвор доколку нема потреба, да не ги отвараат прозорците и да носат маски кога излегуваат надвор.

Во продолжение загадувањето по градови:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Студентскиот дом во Тетово во новата академска…

Новиот студентски дом кој се гради за…