Објавено на:

Затворска и парична казна за сопствениците и компаниите чии авиони ќе летаат кон Русија: Санкциите на САД спречуваат работа на 100 авиони

t

Како дел од мерките за контрола на извозот, САД ги забранија летовите на авионите кои неодамна полетаа за Русија.

Санкциите на американското Министерство за трговија ги погодуваат 100 авиони. Од нив, 33 му припаѓаат на „Аерофлот“, а еден е во сопственост на Роман Абрамович.

Давањето услуги на авиони под санкции без посебна дозвола повлекува затвор и парична казна, соопшти американското Министерство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…

Русија достави 507 тони хуманитарна помош во…

Пет хуманитарни акции беа спроведени од страна…

Путин ги пофали младите Руси за активната…

Младите во Русија се трудат да го…

Пензиониран српски дипломат: САД лажат, не помагаат,…

Лажното застапување на Америка: Не сакаат дијалог…

САД праќаат нова тура воена помош во…

САД се подготвени да и дадат на…