Захарова: Не може и не треба да и се верува на Викторија Нуланд

t

Портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова, истакна дела не треба да им се верува на изјавите на заменичката на американскиот државен секретар, Викторија Нуланд, за укинување на санкциите против Русија во случај на прекинување на воената операција во Украина.

Невозможно е не треба да им се верува на зборот или изјавите на некои луѓе кои многупати делувале неодговорно и кои не ги исполнуваат своите обврски, што е штетно и опасно – изјави Захарова.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Копаат ровови за гробници, полицијата секој ден…

Масовните гробници кои во последните неколку дена…

БОМБА од Украина: Порошенко се обидел да…

Поранешниот претседател на Украина Петро Порошенко се…

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…