Објавено на:

Захарова со дрски навреди кон Полска: Толку ли сте сиромашни да крадете од други?

t

„Сиромашни ли сте?“: Москва ја критикува Полска затоа што им дала руски дипломатски имот на „украинските пријатели“.

Портпаролката на руската дипломатија Марија Захарова ја исмеа одлуката на полските власти да и го префрлат дипломатскиот имот на Москва на Украина.


„Тоа е бесрамно кршење на меѓународното право“, рече Захарова, додавајќи: „Дали сте толку сиромашни што почнувате да ограбувате други луѓе?

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…

Путин: Зголемен е бројот на сајбер напади…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Министерство за одбрана на Русија: Уништивме 12…

Соборени 10 украински беспилотни летала и пресретнати…

Лавров: Русија ќе продолжи да го поддржува…

Русија ќе продолжи да го поддржува Мали…