Објавено на:

Захарова: Ќе ги протераме западните новинари доколку Јутјуб ги блокира брифинзите..

t

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, предупреди дека новинарите од западните земји ќе бидат протерани од Русија доколку Јутјуб го блокира пристапот до нејзините брифинзи.

Захарова секоја недела одржува брифинзи за актуелни теми поврзани со надворешната политика на Русија, кои се емитуваат на Јутјуб и на други платформи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…

Украина очекува Кина со своето влијание врз…

Украина очекува Кина да го искористи своето…