Објавено на:

За Барди има интерес од Алмерија, но и од други екипи

t

Веќе станува сѐ поизвесно дека македонскиот репрезентативец Енис Барди летово ќе си замине од Леванте, а во игра за неговите услуги, по градскиот ривал Валенсија, е најновиот шпански прволигаш, Алмерија.

Македонецот пред извесно време ја искористи клаузулата да го продолжи договорот со Леванте до јуни 2024 година, но со оглед на испаѓањето на овој тим од Ла Лига, клубот се надева дека ќе го капитализира односно ќе дојде до и тоа како потребните пари, со оглед на минусот од 10,5 милиони евра кои мора да ги врати до крајот на годината.

Барди изминативе пет години настапуваше за Леванте, стекнувајќи одлична репутација, пред се како одличен изведувач на слободни удаари, во што извесен период во минатото беше подобар дури и од Лионел Меси. Неговата цена се уште е висока, пред се поради одличните игри за Македонија со која стигна дури до финалниот бараж за пласман на СП 2022, а претходно беше дел и од Евро 2020.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…

За влез и излез во Македонија се…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Грција ги порази македонските кошаркарски надежи со…

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…