За влакно избегната нова трагедија во Велес: Жена која присуствувала на погребот на малата Магдалена удрена од комби

t

Малата Магдалена која загина во саботата на пешачки премин е погребана денеска на гробиштата Свети Спас во Велес.

Додека погребот траеше, се случила уште една сообраќајна несреќа, кога возач на комби со струмички регистрации удри во жена, која присуствуваше на погребот и побегна, пренесе ТВ 24.

Полицијата сепак успеала брзо да го фати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали за трагедијата во Србија: Таткото жив…

Таткото на четирите деца кои утринава загинаа…

Пожар во велешко: Горат стрништа и ливади

Регионалниот ЦУК Велес известува дека од страна…

Трагедија во САД: Се урна болнички авион,…

Пет лица загинаа, меѓу кои пациент и…

Левица: ДПМНЕ и ДУИ го продадоа Езерото…

ДПМНЕ и ДУИ го продадоа езерото Младост,…