Објавено на:

За денеска повторно планирана евакуација на цивили од фабриката „Азовстал“

t

За денеска е планирана операција за евакуација на цивили од фабриката Азовстал, соопшти кабинетот на претседателот на Украина, Володимир Зеленски, пренесува Ројтерс.

Агенцијата додава дека Украина се надева оти ќе ги евакуира цивилите кои денеска се со украинските борци во огромната фабрика за челик во јужниот град Мариупол.

Други детали не се дадени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Вардар поразен од Целје: Струшкиот турнир има…

Струшкиот ракометен турнир кој летово се одржува…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Утре е Преображение Господово: Ова се народните…

Православна црква и нејзините верници утре го…

Кина забрзано купува злато: Увозот најголем во…

Кина забрзано купува злато. Кина купила повеќе…