За малку избегната трагедија: Куршуми летаат низ Скопје

t

На 04.09.2022 околу 14.50 часот во ПО Шуто Оризари, Л.Р.(30) од Скопје пријавил дека во неговиот двор на подрачје на Шуто Оризари, паднало залутано зрно од оружје. Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

Дополнително на истиот ден, 04.09.2022 околу 14.30 часот во ПС Чаир, П.Т.(43) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот во неговиот двор на подрачје на Чаир, паднало залутано зрно. Се работи на расчистување на случајот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…