Објавено на:

За последен пат ќе го гледаме Надал утре?

t

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен четвртфинален натпревар во рамките на Грен Слем против Новак Ѓоковиќ

Јас сум во четвртфиналето и едноставно уживам да играм овде повторно. Ситуацијата сега е таква што не знам дали следниот натпревар ќе ми биде последен во кариерата. Повторно поминав низ проблеми со нозете. Не знам што ќе се случи со мојата кариера во блиска иднина, па се трудам само да се забавувам и да дадам се од себе, изјави Надал.

Надал е прв на листата со Грен Слем титули, вкупно 21.

Досега имаат изиграно меѓусебно 58 натпревари, со што триесет и петгодишниот Србин има 30 победи, додека неговиот врсник од Шпанија има 28. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Калин Ивановски не успеа да се пласира…

Македонскиот тенисер Калин Ивановски не се најде…

Падна Ѓоковиќ: Данил Медведев е светски рекет…

Рускиот тенисер Данил Медведев се искачи на…

Фриц Зергел се сомнева во Надал: Користел…

Германскиот лекар, Фриц Зергел го сомничи Рафаел…

Тениски атракции во Скопје во јуни и…

ТЕНИСКИ АТРАКЦИИ ВО СКОПЈЕ ВО ЈУНИ И…

Надал не ја завршува кариерата: Ќе играм…

Рафаел Надал нема да ја заврши кариерата…