За првпат дојава за бомба во училиште во Тетово: “Ќе пукне многу брзо, ова е поздрав од мене”…

t

Дојава за поставена утрово во основното училиште Лирија во Тетово. Моментално таму има полиција и во тек е евакуација на учениците.

„Бомба е поставена во школото. Ќе пукне многу брзо! Ќе има жртви НЕ МЕ ПРАШУВАЈТЕ НИШТО ги избршав сите докази ништо нема да признаам, ова е поздрав од мене хохо, пишува во заканувачката порака од испраќачот со име и презиме Емрах Јусуфовски.

Дојави за бомби денеска има и во неколку скопски и битолски училишта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Студентскиот дом во Тетово во новата академска…

Новиот студентски дом кој се гради за…

Траги-комедија: “Бугари” ќе гласаат и во Тетово,…

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами и амбасадорот…