(Во живо) За прв пат по 15 години Чесниот крст ќе се положува во Кисела Вода

t

По повод празникот Богојавление – Водици во спортската сала Расадник традиција која 15 години беше замерена денеска се одржува традиционално осветување на водите и положување на Чесниот крст.

Проследте го тука во живо положувањето на крстот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Бајден се изгубил на сцената на…

Американскиот претседател Џо Бајден залутал од сцената…

ВАШИНГТОН ЌЕ ГО ДОЧЕКА ЗЕЛЕНСКИ СО 24…

Белата куќа се обратила до Конгресот со…

Делови од две скопски општини утре ќе…

Од ЕВН Македонија АД денеска известуваат дека…

Пашинјан: Нема да поднесам оставка

Во никој случај нема да поднесам оставка,…

Западни медиуми: Украина наиде на одбрана каква…

Во текот на контраофанзивата Украина се соочи…