(Во живо) За прв пат по 15 години Чесниот крст ќе се положува во Кисела Вода

t

По повод празникот Богојавление – Водици во спортската сала Расадник традиција која 15 години беше замерена денеска се одржува традиционално осветување на водите и положување на Чесниот крст.

Проследте го тука во живо положувањето на крстот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Трагедија: Автобус со деца од Србија…

Во Бугарија се превртел автобус со деца…

Левица: Власта ќе даде 130 милиони евра…

Камен темелникот за наводната фабрика за електрични…

Човекот кој го уби монструмот во Цетиње…

Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње е на распит…

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…