Објавено на:

За разлика од Македонија, Србија го слави Денот на победата над фашизмот и тоа со почесна стрелба на Калемегдан

t

Почесна стрелба на Калемегдан по повод Денот на победата.

Во согласност со наредбата на претседателот на Република Србија и врховен командант на војската, Александар Вучиќ, припадниците на гардата на српската армија денеска пукаа од Сава тераса на Калемегдан, по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот.

За време на почесниот артилериски оган чуварите испукале десет водови од шест артилериски пиштоли, соопшти Министерството за одбрана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Протести во Приштина: Албанците им порачуваат…

Во американската амбасада во Приштина во моментов…

Утре започнува изградбата на гасен интерконектор меѓу…

Претседателите на Србија и Бугарија, Александар Вучиќ…

Во Србија објавен Речник на македонски глаголи

 По повод 75-годишнината од универзитетската настава по…

Нема мир: И Албанците од јужна Србија…

Албанците кои живаат во трите општини на…

Петровска на средба со Вучевиќ: Интеграција во…

Министерката за одбрана на Република Македонија, Славјанка…